VIVA LIGHT 2016

8 – 11 marca 2016

arena DESIGN, hala nr 5, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul Głogowska 14, Poznań

Podczas drugiej edycji ekskluzywnych wystaw VIVA light zaprezentowaliśmy nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Na ekspozycji pełnej niuansów wykończeniowych zaprezentowaliśmy lampy dekoracyjne wykonane z awangardowych materiałów lub do produkcji których zastosowano najnowszą technologię. W specjalnie zaprojektowanym otoczeniu oprawy pokazały spektrum swoich możliwości. Zademonstrowaliśmy, jak światem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb; jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze odczucia i nastroje.

Do udziału zostały zaproszone następujące marki oświetleniowe: Aquaform, Barrisol, Chors, Concreate, Emandes, Less-n-More, Linea Light, Lumini, Next, Nyta, Quasar, Slamp. Zaprezentowaliśmy m in: instalacje modułowe Spark Daniela Beckera, który był gościem areny DESIGN, Cosmo, duże obiekty do przestrzeni publicznych Constantina Wortmanna, najnowsze lampy Artura Śleziaka i Piotra Kalinowskiego (Modelista), produkty z betonu architektonicznego, lampy z zastosowaniem technologii OLED projektu Piotra Jagiełłowicza, kompozycje z rur kanalizacyjnych oraz ręcznie wykonane obiekty ze szkła optycznego studia Emandes, rzeźbiarskie formy z powłoki napinanej Barrisol , unikatową kompozycję z lamp Aria projektu Zahy Hadid.

Partnerem i głównym wykonawcą ekspozycji 2016 była firma Forner, producent płyt w wysokim połysku i głębokim macie oraz dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf. Napinane powłoki sufitowe i ścienne wykonała firma Hurst-sufity Barrisol. Polska marka VANK wyposażyła wystawę w miejsca do siedzenia.